חנות און ליין לטכנאים

זמזמים לגילוי גניבות

קטלוג זמזמים לגילוי גניבות

בעמוד זה תמצאו מגוון של מערכות לגילוי גניבות.

כיום סחורה בחנויות שונות מוצגת בתצוגה פתוחה עם נגישות חופשית ללקוח, ולא בתוך ארונות סגורים הרחק מהלקוח.

מציאות זו חושפת את בעל החנות לסכנה גדולה יותר של גניבות ומעמידה אותו במצב בעייתי של חוסר שליטה של בעל החנות על המלאי בחנות.

מגוון הפתרונות כוללות בין היתר מערכות למניעת גניבות בכניסה ויציאה של חנויות, המשתמשות בזמזמים לגילוי גניבות.

קיימות גם מדבקות הגנה למיגון דמויות ברקוד, לדוגמא: מדבקות המשמשות למיגון ספרים בספריות.

בנוסף זמזמים לגילוי גניבות, תמצאו בעמוד זה תגים הנצמדים למוצר, כמו בחנויות בגדים למשל.

אפשרות מיגון נוספת היא ציוד מיגון לחנויות אלקטרוניקה, לדוגמא במוצרי סלולר, הכולל מתקנים וכבלים המחברים בין שולחן התצוגה למוצר.

מחיר
 ₪
09351
Manufacturers

איך פועלים הזמזמים לגילוי גניבות?

כאשר מדובר במוצרים שאין בהם מתכות, הם לא יאותתו בשערים אשר בהם ישנו גלאי מתכות, שם בדיוק יש צורך בזמזמים לגילוי גניבות. מדובר בחנויות המוכרות בגדים, תמרוקים, ספרים ועוד אלמנטים שונים שהם חפים ממתכות.

בחנות מצמידים לאותם המוצרים את הזמזמים לגילוי גניבות ואלו לא יאפשרו את המעבר ואת היציאה מהחנות בלי שתקום קול אזעקה מרתיעה. כך למעשה ניתן יהיה לעצור את מי שיוצא בלי לשלם ומה שחשוב עוד יותר, הזמזם ירתיע את כל מי שמנסה לחשוב על רעיון כזה של להתעשר בקלות על ידי גניבת סחורה.

טכנולוגיות מתקדמות למטרה אחת ויחידה

למעשה קיימות טכנולוגיות שונות אשר נועדו כולם לסייע בהגנה ובאבטחת חנויות וקניונים. אך נדמה כי כאשר המטרה ברורה, אז כבר לא ממש משנה מה בדיוק יהיה המוצר. הדבר החשוב ביותר הוא בחירה במוצר איכותי שיש לו אבא.

חברה המשקיעה במוצרים שלה את שמה הטוב ויודעת כי אלו ידברו בעד עצמם אם הם אכן יתנו את המענה המושלם, המוצרים של חברה כזו, הם אלו שאכן יבטיחו הנאה מהמוצר לאורך זמן.

חשוב לשים לב כי השער המיועד לגלות מוצרים שיוצאים מהחנות ללא ניטרול הזמזם, יהיה שער יפה שישתלב עם העיצוב של החנות. כאשר השער נראה כמו חלק מהקונספט, הוא לא פוגע כלל במראה.

 

מערכות אלקטרו-מגנטיות (מערכת EM)

אלקטרומגנטיות (EM) – טכנולוגיה מתקדמת ביותר המשמשת להגנה על ספרים, מוצרי מולטימדיה ומוצרי קוסמטיקה יוקרתיים.מתאימה לספריות ולפארמים.

ליישום טכנולוגיה זו ניתן להשתמש גם בחיישנים מזעריים והיא יכולה להגן על מוצרים מתכתיים.מערכת מגנטית מתאימה למיגון פריטי מתכת, לא רגישה למתכות, תגים ארוכים ושקופים.

המערכת אינה רגישה למתכות. תגים אלה עשויים מרצועת מתכת אמורפית metglas (מטגלס) בעלת ערך רוויה מגנטי נמוך מאוד. למעט תגים קבועים, רצועה זו מרופדת גם ברצועת חומר ferromagnetic  פרומגנטי עם שדה כפייה בינוני ("קשיות" מגנטית).

איתור מושג על ידי חישה של הרמוניות ואותות סכום או הפרש הנוצרים על ידי התגובה המגנטית הלא ליניארית של החומר בתערובת של שדות מגנטיים בתדר נמוך (בתחום 10 הרץ עד 1000 הרץ).

כאשר ממגנטים את החומר הפרומגנטי, הוא מטיה את רצועת המתכת האמורפית לרוויה, שם היא כבר לא מייצרת הרמוניות. השבתת התגים הללו נעשית לכן באמצעות מגנטיזציה. הפעלה דורשת דה-מגנטיזציה.

מערכת זו מתאימה לספרים בספריות שכן ניתן להשבית את התגים כאשר פריטים מושאלים ומופעלים מחדש עם החזרתם. זה מתאים גם לסחורה בחנויות קמעונאיות, בגלל הגודל הקטן והעלות הנמוכה מאוד של התגים (Tattle-Tape).

מערכות אלקטרו-מגנטיות כבר אינן נפוצות בסביבות קמעונאות מזון או ביגוד, ורובן הוחלפו בפלטפורמות תדר רדיו, אקוסטו-מגנטי או אפילו RFID. הטכנולוגיה עדיין פופולרית בסביבות ספריות בהן הצורך להשבית ולהפעיל מחדש את התגים הוא הכרח; עם זאת, גם כאן פלטפורמות ה- RFID תפסו מקום בעשר השנים האחרונות בשל מגוון השימושים הגדול שלהן.

למערכות אלה מתאימות מדבקות ייעודיות זעירות שרוחבן לא עולה על מילימטר. ניתן לארוז את המוצר כשהמדבקה עליו, והלקוח אינו יודע אם המוצר מוגן או לא. כמו כן אלה מדבקות הניתנות ל"החיאה" לאחר נטרול ולשימוש חוזר, לכן הן מתאימות במיוחד לספריות

מערכות אקוסטו-מגנטיות (מערכת AM)

תהודה מגנטית (AM) אקוסטו מגנטית– טכנולוגיה המשמשת בעיקר למפתחים גדולים בשל יכולת הכיסוי שלה.מערכות נגד גניבות בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם. מערכות תהודה מגנטית עובדות בתדר  58KHZ קיימות מערכות למפתחים קטנים וגדולים. יש אפשרות להתקנת עמוד אחד ויותר בהתאם למפתח החנות. מערכת ממוחשבת, התגים לא רגישים למתכות. למערכת אין צפצופי שווא ובעלת אחוזי תפיסה גבוהים.

אלה דומים לתגיות מגנטיות בכך שהם עשויים משני רצועות: רצועה של מתכת אמורפית מגנטוסטריטיבית ופרומגנטית ורצועה של רצועה מתכתית מגנטית למחצה המגנטית, המשמשת כמגנט מוטה (להגברת חוזק האות) וכדי לאפשר נטרול. רצועות אלה אינן קשורות זו בזו אלא חופשיות לתנודה מכנית.
מתכות אמורפיות משמשות במערכות כאלה בשל צימוד מגנטואליסטי טוב שלהן, מה שמרמז שהן יכולות להמיר ביעילות אנרגיה מגנטית לרטט מכני.
הגלאים של תגים כאלה פולטים פרצי טונאלי תקופתיים בכ -58 קילוהרץ, זהים לתדירות התהודה של הרצועות האמורפיות, דבר שגורם לרצועה לרטוט לאורך באמצעות מגנטוסטרישן, והיא ממשיכה להתנדנד לאחר סיום ההתפרצות. הרטט גורם לשינוי במגנטיזציה ברצועה האמורפית, המשרה מתח AC באנטנת המקלט. אם אות זה עומד בפרמטרים הנדרשים (תדירות נכונה, חזרה וכו '), האזעקה מופעלת.
כאשר המגנט הקשיח למחצה ממוגנט, התג מופעל. הרצועה הממוגנטת גורמת לרצועה האמורפית להגיב בצורה הרבה יותר חזקה לגלאים, מכיוון שהשדה המגנטי DC שמפיקה הרצועה מקזז את האניסוטרופיה המגנטית בתוך המתכת האמורפית. ניתן לנטרל את התג גם על ידי דה-מגנטיזציה של הרצועה, מה שהופך את התגובה לקטנה מספיק כדי שלא תגלה על ידי הגלאים.
תגי AM הם תגי פלסטיק תלת מימדיים, עבים בהרבה מרצועות אלקטרו מגנטיות ולכן הם משמשים לעתים נדירות לספרים. עם זאת, הם זולים יחסית ויש להם שיעורי זיהוי טובים יותר (פחות חיובי כוזב ושליליות כוזבות) מאשר תגים מגנטיים.
המכונה בשם Emtag מאת B&G אינטרנשיונל, תג זה סוג מחובר לרוב לחלק הפנימי של מעטפת פלסטיק המחוברת לצמיתות לכבלי החשמל של כלי עבודה וציוד. למערכות אלה קיימים תגים קשיחים בצורת כיפה או עיפרון המתאימים בעיקר לבגדים.
התגים הקשיחים ניתנים לפתיחה רק על ידי פותחן מיוחד הנמצא בידי הקופאים.

מערכות תדר רדיו (מערכת RF)

טכנולוגיית גלי רדיו (RF) – הטכנולוגיה הנפוצה ביותר המשמשת להגנת מוצרים שאינם מכילים רכיבי מתכת. תגים אלה הם למעשה מעגל טנקים LC שיש לו שיא תהודה בכל מקום בין 1.75 מגה-הרץ ל -9.5 מגה-הרץ. התדר הסטנדרטי לשימוש קמעונאי הוא 8.2 מגה הרץ. החישה מושגת על ידי טאטוא סביב תדר התהודה וגילוי הטבילה.
נטרול של תגי תווית של 8.2 מגה הרץ מושגת בדרך כלל באמצעות משטח נטרול. בהיעדר מכשיר כזה ניתן להפוך את התוויות ללא פעולות באמצעות ניקוב חור, או על ידי כיסוי המעגל בתווית מתכתית, "מפריעה". משטח ההפעלה פועל על ידי השמדת הקבל חלקית. למרות שזה נשמע אלים, במציאות גם התהליך וגם התוצאה אינם ניכרים לעין בלתי מזוינת. הנטרול גורם למיקרו קצר בתווית.

זה נעשה על ידי הגשת התג לשדה אלקטרומגנטי חזק בתדר התהודה, אשר גורם למתח העולה על מתח פירוק הקבל.
מבחינת נטרול תדר הרדיו הוא היעיל ביותר מבין 3 הטכנולוגיות (RF, EM, AM – אין תוויות מיקרוגל) בהתחשב בכך שמרחק הנטרול "המרוחק" האמין יכול להיות 30 ס"מ. זה גם מועיל למשתמש מבחינת עלויות שוטפות מכיוון שהמבטל RF מפעיל רק שליחת דופק כאשר קיים מעגל.

יחידות הנטרול של EM וגם של AM פועלות כל הזמן וצורכות הרבה יותר חשמל. האמינות של יכולת נטרול "מרחוק" (כלומר ללא מגע או נטרול קרבה) מאפשרת תפוקה מהירה ויעילה בקופה.
יעילות היא גורם חשוב בבחירת פתרון כולל של ה- EAS בהתחשב בכך שאיבוד הזמן בניסיון להשבית תוויות יכול להיות פקטור חשוב בפרודוקטיביות העבודה הקופה, כמו גם שביעות רצון הלקוחות אם אזעקות לא רצויות הנגרמות על ידי תגים שלא נוטרלו ביעילות בנקודת המכירה. .

נטרול תוויות RF תלויה גם בגודל התווית ובעוצמת כרית הנטרול (ככל שהתווית גדולה יותר, כך השדה שהיא מייצרת לצורך נטרול גדול יותר. מסיבה זו תוויות קטנות מאוד יכולות לגרום לבעיות לצורך נטרול עקבית. ).

נהוג למצוא מנטרלי RF מובנים בסורקי ברקוד שטוחים ואנכיים בקופה בקמעונאות המזון, במיוחד באירופה ובאסיה, שם טכנולוגיית RF EAS הייתה הסטנדרט כמעט עשור. בביטול הלבשה קמעונאית בדרך כלל בצורה של רפידות שטוחות של כ. 30×30 ס"מ בסביבות קמעונאיות.

 

 

 

פתח צ'אט
1
💬 זקוק לעזרה?
Scan the code
שלום 👋
אנחנו יכולים לעזור לך?