Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חנות און ליין לטכנאים

אפוד מגן

אפוד מגן עשוי להיות פריט מציל חיים. אנחנו לא מדברים על ההיפוכונדרים שבטוחים כי ללא ציוד מגן הם חשופים לכל פגע, נגע או מחלה… אנחנו מדברים על אנשים נורמטיביים שחיים באזורים מסוכנים והם חשופים לירי, לדקירות סכין או לכל לוחמה אחרת. אפוד מגן עשוי להציל חיים ברגע האמת. לאפוד מגן מוסלק לחץ כאן

אפוד מגן

קצת היסטוריה:

אפוד הקליע הראשון שהיה קל משקל, הומצא בחוסון, קוריאה, בשנת 1860 זמן מה לאחר התקפה הצרפתית נגד קוריאה.

שליט קוריאה בזמנו הורה על ייצור אפודים חסינים לכדורים בשל הגידול באיומים מצד צבאות המערב. הקוראנים גילו כי כותנה יכולה להגן מפני קליעים אם היא מספיק צפופה, ועיצבו אפודים המורכבים מ -30 שכבות כותנה.

 

מהו ועל מה מה מגן אפוד המגן?

אפוד מגן הינו בגד מגן הסופג את פגיעת הכדורים שנורים לעבר פלג הגוף העליון ועוצר רסיסים שנורים מהדף הכדורים.

האפודים עשויים ממספר שכבות של סיבי למינציה או מבד סינתטי ומגנים על הלובש אותם מפני קליעים שנורו על ידי כלי ירייה ומרסיסים שנוצרים ממטעני חבלה ורימוני יד.

כאשר מוסיפים דסקיות מתכת או קרמיקה לאפוד חסין כדורים הוא יכול גם להגן על המשתמש בו מפני קליעים שנורים על ידי רובה.

בשילוב עם חלקי מתכת או שכבות של בדים צפופים במיוחד, האפוד חסין הכדורים מציע ללובש אותו גם הגנה מסוימת, אם כי מוגבלת, מפני התקפת סכין.

 

מי משתמש בהם?

אפודים מגני קליעים משמשים בדרך כלל שוטרים, אנשי ביטחון פרטיים ואזרחים, ואילו אפודים עם רכיבים מחוזקים נלבשים בקרב חיילים ממדינות שונות, וכן יחידות משטרה מיוחדות.

 

שריון מודרני יכול לשלב אפוד חסין כדורים עם ביגוד מגן אחר, כמו קסדה. אפודי קליעה למשטרה וחיילים יכולים לכלול גם מגני מפשעה, כריות כתפיים, ומגנים לצוואר ולצד.

 

איך הם בעצם עובדים?

ווסטים חסינים כדורים משתמשים בשכבות של סיבים קשיחים כדי ללכוד ולעוות את הכדור, ומפיצים את כוחו העצום על פני שטח הפנים הגדול של האפוד.

האפוד סופג את האנרגיה של הקליע המעוות, ועוצר אותו לפני שהוא חודר לחלוטין את האפוד.

הכדור יכול לחדור לשכבות מסוימות, אך כאשר הוא מתעקם כוחו של הכדור מתפשט על פני שטח גדול.

 

לא ללא סכנה..

למרות שהאפוד יכול למנוע חדירת כדור, גם האפוד וגם הלובש אותו סופגים את האנרגיה והכוח של הקליע. גם ללא חדירה, כדורי אקדח מודרניים מכילים מספיק כוח ואנרגיה בכדי לגרום לטראומה באזור הפגיעה.

כשרוכשים אפוד מגן, מפרטי האפוד כוללים פירוט של עמידותו בפני חדירה וכמות האנרגיה המגיעה לגופו של האדם.

 

גופיות חסינות קליע

גופיות חסינות קליע מציעות מעט הגנה מפני סכינים, חצים או כדורים שאינם מתעוותים; כוח ההשפעה של האובייקטים הללו מרוכז באזור קטן יחסית, כך שהוא יכול לחדור לשכבות האפוד. אפודים יכולים לכלול שכבות של חומרים שונים: מתכת (כגון פלדה או טיטניום), קרמיקה או פוליאתילן, המספקים הגנה נוספת לאזורים חיוניים. שכבות נוספות אלה יעילות כנגד כל האקדחים וכנגד רובים מסוימים.

תוספות אלו נפוצות באפודים צבאיים, מכיוון שאפודים רגילים אינם יעילים נגד תחמושת צבאית. שומרי כלא לובשים לעתים קרובות אפודים מיוחדים שתוכננו במיוחד כנגד סכינים וחפצים חדים, המשלבים שכבות של בדים סינטטיים צפופים או בדים סינטטיים בלמינציה ורכיבי מתכת.

אפוד מגן נועד להעניק ביטחון וכמובן גם שמירה בפועל על כל מי שזקוק לכך. מדובר באוכלוסייה המתגוררת באזורים עוינים אשר אלו זקוקים לציוד כזה שיעניק להם הגנה כאשר הם יוצאים מהבית. זה כולל גם חיילים או שוטרים העובדים ומשרתים באזורים בעיתיים. שומרים, מאבטחים וכדומה אשר רוצים להיות רגועים ולמלא את תפקידם על הצד הטוב ביותר.

אפוד מגן – כדי לתפקד בצורה רגועה

כל מי שממלא תפקידים באזורים עוינים, מרגיש חשוף בצריח. הוא חושש לחייו ויודע כי בכל רגע עלול כדור לפלח את גופו ולהותיר אותו ללא רוח חיים.

בדיוק לצורך כך נועדו אפודי המגן. אלו מעניקים ביטחון מלא לאלו הלובשים את האפודים הללו.

כאשר באים לרכוש אפוד מגן, חשוב מאוד להגדיר מהי המטרה של אפוד המגן. ישנם אפודי מגן המבטיחים הגנה רק נגד ירי של אקדח 0.22 מ"מ ויש את אפודי המגן שהם עבים יותר והם מבטיחים הגנה גבוהה יותר של הגנה מפני ירי אקדח 9 מ"מ. ישנם אפודים ברמה גבוהה עוד יותר המבטיחים רמת מיגון גם נגד ירי של רובים. אפשר להוסיף לאפודים הללו גם פלטות מיגון קרמיות בליסטיות. אלו קיימים גם כן בכמה וריאציות. ישנן הפלטות הקלות המיוצרות מחומר הקרוי פאמסטון וישנם הפלטות הכבדות שהן פלטות קרמיות. אלו מעניקות הגנה מעולה כאשר מכניסים אותם אל כיסי האפוד. מדובר בכיסוי מלא על החזה והגב.

בכל מקרה מומלץ מאוד להיוועץ באנשי מקצוע בטרם בוחרים באפוד המגן המתאים.

פתח צ'אט
1
💬 זקוק לעזרה?
Scan the code
שלום 👋
אנחנו יכולים לעזור לך?